Počet položek: 0 0 CZK
CZK EUR

Články o nábytku

Vyberte si vhodné osvětlení do obývacího pokoje

Obývací pokoj je místo, kde se velmi často schází celá rodina, je to místo, kde relaxujeme a odpočíváme a kam zveme své hosty. Kromě potřebné výbavy je tedy nutno zvolit i vhodné druhy osvětlení. Nepostačí zde pouze osvětlení centrální, které většinou tvoří základ, ale je potřeba zvolit i světla vedlejší, která budou plnit různé funkce. Při výběru jednotlivých druhů svítidel je potřeba volit takový design, který bude ladit se stylem celé místnosti.

Knihovny jsou často nedílnou součástí našeho bydlení

Pro většinu z nás představují knihy nedílnou a důležitou součást našich životů. Někdo jich má pouze několik, někdo naopak velké množství. Knihy bychom měli ukládat na místo speciálně k tomu určené, aby nedocházelo k jejich poškozování. Mohla by to být třeba knihovna.

Toužíte po vlastní sauně? Není to žádný problém

Také patříte mezi milovníky saunování, které rozhodně patří ke zdravému životnímu stylu, ale stále se vám nedostává čas? Pořiďte si saunu domů. Pokud teď namítáte, že bydlíte v panelovém bytě a chybí vám dostatek prostoru, vězte, že to není žádná překážka. Pro pořízení soukromé domácí sauny postačí pouze malý prostor. Může to být komora či kousek chodby. Další dobrou zprávou je, že si můžete vybrat i z několika různých typů. Každý z nás má v oblibě jiný druh. Někdo je milovníkem klasické sauny finské, další zase dává přednost infrasauně, která je vhodnější i z celé řady zdravotních důvodů. Do panelového bytu si však můžete pořídit i parní lázeň.

Proč si pořídit žaluzie

Žaluzie jsou pomocník, který je nejen praktický, ale mohou sloužit i jako dokonalá bytová dekorace. Kromě toho skvěle nahradí závěsy a v některých případech i záclony. Mohli bychom však jmenovat i další důvody, proč si žaluzie pořídit.

Posuvné dveře do každého interiéru

Máte v bytě málo prostoru a přemýšlíte nad tím, jak s ním ještě více ušetřit? Určitě vás nenapadly dveře. Proč právě dveře? Pokud máte mezi místnostmi dveře klasické, které zabírají prostor, můžete je vyměnit za dveře posuvné.

Jak na plíseň v bytě

Pokud se objeví v bytě plíseň, je to velké zdravotní riziko, neboť plísně uvolňují do okolí celou řadu nebezpečných spor, které mohou způsobovat kašel, rýmu a dokonce i celou řadu alergických reakcí.

Hledáte pozitivní energii? Zařiďte si bydlení ve stylu feng shui

Bydlení ve stylu feng shui se týká nejen samotného domova, ale také vstupních prostorů, které se nacházejí před domem. Vše, co je před domem, ať už jsou to květiny v květináči, záhonky nebo živý plot, by mělo být v naprostém pořádku. Stejné je to i u chodníčku, který vede k vašim dveřím. Důležité je i jeho vhodné osvětlení.

Pohodlný spánek vám zajistí kvalitní postel

V posteli strávíme velkou část života, proto je potřeba, aby byla pohodlná a dobře se nám v ní spalo, neboť každý ví, že kvalitní spánek je pro naše zdraví velmi důležitý. Během spánku dochází k regeneraci buněk, zpomalují se procesy způsobující stárnutí, dochází k posílení imunitního systému, podpoří účinnost mozkových funkcí. Jeho nedostatek způsobuje celou řadu zdravotních potíží, mezi něž patří obezita, cukrovka, oslabení imunity, úzkost nebo deprese. Abychom se dobře vyspali, potřebujeme nejen vhodnou matraci, ale také kvalitní postel.

Obývací stěna jako dominanta pokoje

Obývací stěna se stává nezbytností téměř každého obývacího pokoje a mnohdy bývá i jeho dominantou. Co všechno hraje roli při jejím výběru?

Jak vybrat kvalitní koberec?

Koberce se stále častěji stávají oblíbenou dekorací, která navíc plní celou řadu užitečných funkcí. Především pomáhá místnost zateplit a částečně funguje i jako protihluková bariéra. Na výběr máme koberce kusové či celoplošné. Pokud se rozhodujete pro koupi koberce nového, volte raději kvalitní a takový, který splní vaše očekávání. Koberec by měl vydržet delší dobu, proto dejte přednost kvalitním druhům materiálů a raději si za ně připlaťte.

Vybíráme postel do dětského pokoje

Máte doma malé dítě, které dosud spalo s vámi v ložnici v dětské postýlce a, nadešel čas, kdy je postýlka pro něj příliš malá? Vybírání „velké“ postele je pro děti velkou životní událostí a někdy se stěhování do svého pokoje neobejde bez slz. Způsob, jak docílit, aby se vaše dítko do nové postele těšilo, je vybrat takovou, která se mu líbí a okamžitě si ji zamiluje.

Nedovolte šatním molům, aby se dostali do skříně

Šatní moli (pozor neplést s potravinovými) patří ke strašákům mnoha domácností. Pokud vám ze skříně či šatny vylétne malý černý motýlek, je již pozdě a malé larvy si již nejspíše pochutnávají na vašem oblečení. Uložené zimní oblečení jim poskytne klid, tmu, vlhkost a prach, což je prostředí, které milují a vyhledávají ke kladení svých vajíček. Pokud mají vajíčka ideální prostředí, jejich vývoj se urychlí a během měsíce je z něj škodlivá larva, někdy však vývoj může trvat i rok. Proto je ve vašem zájmu, neposkytnout ideální podmínky pro kladení vajíček.

Květiny mohou být i v koupelně, po jakých ale sáhnout?

Koupelny mohou někdy působit chladným a neosobním dojmem, i když použijete teplé barvy. Obklady a dlažba, které v koupelně uvidíte nejčastěji, jsou ze studeného, ale do koupelny praktického materiálu. Zútulnit a oživit svou koupelnu lze za pomoci živých květin, ovšem jen některými druhy a za určitých podmínek. Šero, vysoká teplota a vlhkost nejsou ideální podmínky pro většinu pokojových rostlin, přesto se některým květinám daří i v těchto podmínkách.

Kde se vzaly taburety?

Taburety si postupně získávají oblibu i českém vybavení interiéru. Protože i my podléháme moderním trendům a vycházíme vstříc našim zákazníkům, také v naší nabídce objevíte taburety. Taburet je malá čalouněná stolička, která nemá žádné opěradlo, ani opěrky na ruce. Název taburet pochází z francouzského slova tabour – oválný buben, jehož vzhled dnešního taburetu mírně připomíná.

Vyznáte se ve stylech bydlení

Vestavěná skříň je nadčasový doplněk nejen do ložnice

Každý z nás má oblečení, věci každodenní potřeby, spotřebiče i věci sezónní, které musí mít někde uložené. Nezbytným kusem nábytku a to nejen v ložnici, je skříň. Vybírat si můžete skříně klasické či vestavěné. Nyní může někdo namítnout, že vestavěná skříň je dražší, ale nabízí celou řadu výhod.

Tipy, jak pečovat o nábytek, aby vydržel co nejdéle

Nábytek je součástí každé domácnosti. Každý z nás si vybírá takové druhy materiálů, které jsou mu příjemné. Všichni ale chceme, aby nám nábytek vydržel dlouhou dobu, proto je potřeba se o něj náležitě starat. Každý materiál však vyžaduje svoji specifickou péči. Víte, jakou?

Tipy, jak na správnou péči a čištění čalouněného nábytku

Každý z nás má doma určitě nějaký ten čalouněný nábytek ať už je to křeslo, sedací souprava, židle nebo postel. Pokud se o něj nebudeme náležitě starat, časem ztratí svůj půvab, barvy vyblednou a sem tam se na něm může objevit i nějaká ta skvrna. Kromě toho to často bývá i lapač prachu.

Jaký nábytek si pořídit na terasu či balkon

Balkon či terasa jsou místa určená především pro odpočinek a relaxaci. K té láká i teplé jarní či letní počasí. Proto je potřeba je podle toho vybavit náležitým nábytkem. Nábytek určený pro tato místa musí být odolnější, než nábytek interiérový, ale samozřejmě může vypadat stejně dobře. Vzhledem k tomu, že jsou na něj kladeny daleko vyšší nároky, je to znát i na pořizovací ceně. Proto je vhodné si, před jeho nákupem, vše pečlivě promyslet. Kromě toho balkon či terasa nedisponují velkým prostorem a nábytek je také potřeba někde skladovat. Měl by být nejen trvanlivý, úsporný, ale i skladný.

Kuchyňská deska je velmi důležitá součást každé kuchyně

Kuchyňská pracovní deska patří k nepostradatelným částem každé kuchyně. Její prioritou je dlouhá životnost, neboť její pořízení, pokud je kvalitní, zpravidla není levná záležitost. V současné době si můžete vybírat ze čtyř barevných variant, ale vhodnější je zakoupit si ji samostatně, v jiném obchodě či e-shopu, neboť ji nelze posílat se skříňkami na paletě. Vybírat si můžete z celé řady materiálů. Každý materiál nabízí specifické výhody, ale samozřejmě, že se objeví i nějaké nedostatky.

Jaký nábytek zvolit do dětského pokoje

Každý rodič chce pro své děti to nejlepší. Platí to i při výběru nábytku a vybavení dětského pokoje. Než však začneme kupovat nábytek, je potřeba zvolit vhodnou barvu zdí a také je potřeba přemýšlet nad tím, co bude na zemi pokoje.

Jak vybírat barvy do interiéru?

Málokdo si uvědomuje, že barvy interiéru odrážejí osobnost, která v něm pobývá. Kromě toho barvy významně ovlivňují naši náladu a naše pocity. Aby byl náš domov klidný a harmonický, nemusíme se řídit momentálními barevnými módními trendy. Měli bychom se zaměřit především na takové barvy, které jsou pro nás příjemné.

Doplňky jsou užitečným pomocníkem v každé koupelně

Chystáte se vybavit či oživit svoji koupelnu a přemýšlíte nad tím, jaké doplňky si pořídit? Než se pustíte do jejich objednávání či nákupu, popřemýšlejte nad tím, jaký materiál dominuje ve vaší koupelně, podle toho volte doplňky. Výběr vhodného materiálu však není důležitý jen kvůli vzhledu, ale také mějte na mysli jeho životnost a údržbu. Koupelna je totiž trochu specifická místnost, v níž je velmi často vlhko.

Do obývacího pokoje rozhodně patří konferenční stolek

Konferenční stolek je malý, ale šikovný pomocník, kterého můžeme přistavit k sedací soupravě či křeslu a naservírovat na něj drobné pohoštění. Kromě toho má i dekorační funkci.

Jak vybrat správnou matraci?

Základem úspěchu při výběru matrace a postele je pečlivé rozvážení preferencí a pečlivý výběr. Postel ani matraci zpravidla nekupujeme na několik měsíců, ale častěji na několik let, a nikdo z nás přece nechce mít nekvalitní spánek jen kvůli tomu, že si vybral špatnou matraci, postel nebo postelový rošt.

Cyklostezky, silnice, informace a stojany na kola

V posledních letech nejen Česká republika zažívá cyklistickou renesanci. Jízda na kole má v naší republice vybudovanou tradici.  Nicméně s nástupem automobilů se využití kol dosti omezilo. Auta zabrala silnice a nejen ve městech řidiči vidí cyklisty pouze jako obtíže působící element.

Trend “všechno si vyrobíme sami“ versus jistota kvality

Obliba a využívání palet jako materiálu pro výrobu nábytku je na vzestupu. Kovový kancelářský nábytek je ale kovový kancelářský nábytek.

Pouť od vize k realizaci aneb Jak zařídit šatnu?

Vybavení šatny se může zdát jako malichernost, ale opak je pravdou. Jak už to většinou bývá, věci se nám zdají jednoduché pouze do chvíle, než je začneme dělat. Uživatelé šaten jsou často velmi nároční, a proto samotné vybavení šatny vyžaduje profesionální přístup a znalosti.

Tabule a nástěnky v ohrožení, školní lavice bodují dál

Vypadá to, že tabule a nástěnky mají téměř odzvoněno. Ministr školství sní o moderní kombinaci tabletu a školní lavice. Nemluvíme zde o tabletě, ale celé téma je o menším bratrovi notebooku a větším bráškovi mobilně chytrého telefonu. Digitalizace možná škodí našemu mozky, bez pochyby ale i něco přináší

Kde, ale především jak koupit dílenský nábytek

Možností se nám skýtá skutečně bezpočet. Mezinárodní řetězce jsou autem dostupné téměř všude po České republice.

Nutné předpoklady pro kvalitní dětský nábytek

Chcete-li v dnešní době koupit pro svoje dítě vybavení do jeho pokojíčku, máte obrovské množství možností. Jedním ze základních parametrů je materiál. Hned na úvod je třeba vyloučit materiály zdravotně závadné. Mezi bezesporu nejkvalitnější materiály v oboru výroby nábytku, doplňků a hraček je dřevo.

Jak vybrat správnou šatní skříň

Jsou dva možné způsoby, jak si zařídit domácnost a jak v ní umístit šatní skříň. Buď patříte mezi ty šťastnější a díky prostornému bytu si můžete dovolit vlastní místnost pro šatnu anebo patříte mezi ty méně šťastné a budete potřebovat umístit šatní skříň do některého z pokojů, nejčastěji do ložnice.

Párty stany všech velikostí a barev

Vykouzlit romantický prostor na zahradě není jednoduché. Výsadby musí korespondovat s liniemi terénu a záhonů. Vkusná modelace dává pocit většího prostoru a poctivá výsadba zajistí dokonalé oddechové zázemí. Jen vhodně zvolené rostliny navozují pocit vzdušnosti a jedinečnosti. Zahrada je dokonalá je čas pozvat přátelé na piknik.

Kouzelné vánoční osvětlení SKLADEM

Vánoce stále patří mezi nejoblíbenější svátky v roce. Křesťané, ateisti, pravoslavní a další věřící společně oslavují svátky klidu a míru, které svou podstatou nabízejí stejný příběh. A k Vánocům neodmyslitelně patří stejně jako dárky, vánoční stromeček, kapr, cukroví i vánoční osvětlení.

Domácí kancelář

Trendy se neustále mění a u bydlení to platí minimálně dvojnásob. To co je dnes v trendu a moderní, jsou domácí kanceláře. Proč by také nebyly, výhody jsou na obou stranách.

Jak vybavit kancelář vhodným nábytkem?

Vybavit interiér vhodným kancelářským nábytkem je velmi důležité již proto, že za pracovním stolem a na své židli mnohdy trávíme největší část dne.

Kancelářské židle - Jak vybrat a poznat kvalitní

Pokud uvažujete o pořízení nové kancelářské židle, určitě si kladete otázku, jakou vybrat a zda má smysl investovat do kvalitní židle nebo se spokojit s nejlevnější variantou. S touto otázkou se setkáváme poměrně často a proto zde uvádíme několik rad a důležitých informací, které s výběrem kancelářské židle souvisí.

Moderní trendy jídelen

Dávno pryč jsou doby, kdy byla jídelna pouze malým koutkem někde v rohu domu. Hlavním trendem dneška je spojení obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou a díky tomu se jídelna dostává z okraje bytu přímo do jeho centra.

Zdravé spaní

Plnohodnotný spánek je důležitý pro obnovení fyzických a duševních sil, pro vytvoření paměťových stop, ale také pro celou řadu metabolických pochodů. Během spánku dochází k regeneraci celého organismu....

Spolupracující osoby